Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 02 grudzień 2013 11:41

Wstępna informacja o decyzjach WZD w Poznaniu

Napisał 
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Nowe logo PSR Nowe logo PSR Grzegorz Michalski

W dniach 30 listopada - 1 grudnia 2013 odbył się Walny Zjazd Delegatów w Poznaniu. Towarzyszył mu Festiwal Racjonalizmu, na którym wystąpili między innymi - Ewa Wójciak, Piotr Napierała i Piotr Tymochowicz. Ich wystąpienia były ogromnie ciekawe.Na WZD odbyły się wybory do władz stowarzyszenia. Na prezesa wybrano Jacka Tabisza. Pozostali czterej członkowie ZG PSR to: Piotr Napierała, Marek Pawłowski, Magdalena Kowalczyk i Kamil Gaweł. Do Głównej Komisji Rewizyjnej wybrano Aleksandra Cioka, Marka Ławreszuka i Wojciecha Prochowskiego. Do Głównego Sądu Koleżeńskiego zostali wybrani: Grzegorz Roman, Dominik Gajewski, Przemysław Gawlas, Małgorzata Pawłowska i Maciej Psyk. Rzeczniczką Etyki Członkowskiej została Kaja Bryx.

Uchwalono kilka istotnych zmian w statucie PSR. Do celów stowarzyszenia wpisano wprost ateizm, oraz fragment wyraźnie mówiący o propagowaniu światopoglądu naukowego wolnego od akomodacjonizmu, czyli przeświadczenia o tym, że nauka i religia to dwa odrębne światy, które wzajemnie sobie nie przeczą.

Inne zmiany w statucie dotyczyły lepszego przystosowania statutu PSR pod projekty edukacyjne i pod pozyskiwanie środków finansowych, jak także przeniesienia partnerskich relacji PSR - Racjonalista ze statutu do istniejącej już, starannie opracowanej umowy.

Na koniec pełnego debat zjazdu uchwalono zmianę logo PSR na bardziej nowoczesne, lecz nawiązujące do poprzednio istniejącej galaktyki. Delegatom został przedstawiony folder z ponad dwudziestoma projektami, z których wybrali oni najlepszy.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 02 grudzień 2013 12:00
Jacek Tabisz

Od grudnia 2011 prezes PSR. Ateista, poeta, muzyk. Publicysta "Racjonalisty" i jeden z najaktywniejszych członków forum. Od niedawna pełni też funkcję celebranta Ceremonii Humanistycznych. Studiował historię sztuki, a następnie prowadził własne badania dotyczące sztuki Orientu podczas pobytów w Indiach, na Sri Lance i w Turcji. Autor najobszerniejszego kompendium wiedzy nt. klasycznej muzyki indyjskiej w języku polskim, opublikowanego na stronie Hanuman.pl. Sam gra głównie muzykę średniowieczną z zastosowaniem polifonicznej techniki gry na dwóch fletach, tzw. tibiae multiplex. Przede wszystkim jednak pisze poezję filozoficzną, inspirowaną mechanizmami natury, oraz odkryciami nauki. Stawia sobie za cel połączenie nauki i sztuki.

Najnowsze od Jacek Tabisz