Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 52
Wydrukuj tę stronę
wtorek, 07 luty 2012 02:37

Bieguny ewolucjonizmu - bieguny racjonalizmu

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Oficjalna ulotka debaty. Oficjalna ulotka debaty. (c) 2012 Łukasz Dąbrowiecki

PSR Kraków zaprasza na debatę z teorią ewolucji w tle. Chcemy ukazać znaczenie nauk przyrodniczych dla różnych dziedzin życia codziennego, dla rozumienia procesów, w których wszyscy uczestniczymy.

Drugą edycję Wszechnicy poświecamy ewolucjonizmowi z okazji nadchodzacego Dnia Darwina (12 lutego). Propagując wiedzę zawartą w naukach przyrodniczych, potraktujemy ją interdyscyplinarnie w powiązaniu z naukami humanistycznymi i sztuką. Chcemy ukazać znaczenie nauk przyrodniczych dla różnych dziedzin życia codziennego, dla rozumienia procesów, w których wszyscy uczestniczymy.

Gościem Wszechnicy będzie Radosław Tyrała, asystent w Katedrze Socjologii Ogólnej i Antropologii Społecznej AGH w Krakowie oraz doktorant w Instytucie Socjologii UJ. Interesuje się socjologią (nie)religii, psychologią ewolucyjną i socjologią wiedzy. Prowadzi badania na temat polskich niewierzących. Autor książek: "O jeden takson za dużo. Rasa jako kategoria społecznie problematyczna" oraz "Dwa bieguny ewolucjonizmu. Nauka i religia w poznawczym wyścigu zbrojeń".

Debata odbędzie się 10 lutego o godz 18:00. Lokalizacja: Kraków, Kazimierz, Klub Kultury, ul. Krakowska 13.

Strona tego wydarzenia na Facebooku.

Wstęp wolny - serdecznie zapraszamy!


Wyświetl większą mapę
Ostatnio zmieniany czwartek, 24 styczeń 2013 20:02

Najnowsze od

Artykuły powiązane