Wydrukuj tę stronę
środa, 23 maj 2012 13:53

Kraków: przyjdź i wypożycz żywą książkę!

Napisał 
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Oficjalny plakat wydarzenia. Oficjalny plakat wydarzenia. (c) Żywa Biblioteka Kraków

Zapraszamy na tegoroczną edycję Żywej Biblioteki w Krakowie, która odbędzie się w dniu 26 maja w godzinach 12:00-19:00 w budynku Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej przy ul. Rajskiej 1. Będzie to niecodzienna okazja do porozmawiania z ciekawymi osobami, udział potwierdzili m.in. ateista, Żyd, wróżka, lesbijka, aktywny emeryt i inni. Jako "książki-ateiści" wystąpią członkowie Oddziału Krakowskiego PSR.

Celem Żywej Biblioteki jest promowanie praw człowieka i zapobieganie przejawom dyskryminacji wobec mniejszości. Autorzy pomysłu wychodzą z założenia, że najskuteczniejszą formą przeciwdziałania uprzedzeniom jest bezpośrednie spotkanie z innością. Reprezentantów dyskryminowanych grup można zaprosić do indywidualnej rozmowy w celu zweryfikowania swoich poglądów i poszerzenia wiedzy. Czytelnicy, którzy decydują się na udział w projekcie, mogą "wypożyczyć" jedną z Książek na 20-minutową rozmowę.

Zobacz katalog "Żywych Książek" 2012 wraz z ciekawymi opisami.

Ze strony organizatora: "W Żywej Bibliotece Książką jest człowiek, który przez rozmowę z Czytelnikiem może spróbować wykształcić postawę zrozumienia i poszanowania dla różnorodności. Większość krzywdzących stereotypów ma swoje źródło w niewiedzy, która powszechnie panuje w społeczeństwie, takie akcje mają z nią walczyć".

Zapraszamy także na projekcję filmów towarzyszącą akcji:

  • 13:00 - Niebieskoocy,
  • 14:30 - 8 historii, które nie zmieniły świata.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja na Rzecz Różnorodności Polistrefa wraz z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie.

Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów jest jednym z patronów medialnych imprezy, a członkowie naszego Oddziału Krakowskiego biorą udział w wydarzeniu jako "Żywe Książki-ateiści".

Oficjalna witryna krakowskiej Żywej Biblioteki.

Strona wydarzenia na Facebooku.

Lokalizacja wydarzenia na mapie:


Wyświetl większą mapę
Ostatnio zmieniany środa, 23 maj 2012 17:50
Administrator

Artykuł zamieszczony przez Administratora strony PSR. W razie problemów technicznych skontaktuj się, pisząc na adres: it [at] psr [kropka] org [kropka] pl.

Najnowsze od Administrator

Artykuły powiązane