Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 47
Wydrukuj tę stronę
czwartek, 01 grudzień 2011 11:35

Przygotowania do Kongresu Ateistów Polskich

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W Warszawie powstała grupa organizacyjna, która przygotowuje techniczne i merytoryczne zaplecze dla Kongresu Ateistów Polskich  w 2012 roku – wydarzenia, którego celem będzie integracja środowiska ateistycznego (panele dyskusyjne i happening związany z Łyszczyńskim).

 

Informacji udziela Dariusz Kędziora: darek169 [at] o2.pl.

Osoby chcące dołączyć do inicjatywy mogą to zrobić już 5 grudnia (poniedziałek) o godz. 18.00 przy ul. Glogera 3 lok. 1. Tam bowiem od dwóch miesięcy się spotykamy. Przypominamy, że oddział  zmienił siedzibę i spod skrzydeł Towarzystwa Kultury Świeckiej powędrował do Międzynarodowego Towarzystwa Kulturalnego Nowa Akropolis, które propaguje i zgłębia filozofię starożytną.

Z Towarzystwem Kultury Świeckiej oczywiście współpracujemy.  W  marcu 2012 roku organizujemy wspólnie oficjalnie odsłonięcie odrestaurowanej przez PSR Warszawa tablicy upamiętniającej  I zjazd wolnomyślicieli polskich. W programie przewidzieliśmy panel o tradycjach ruchu laickiego, Kazimierzu Łyszczyńskim (w marcu kolejna rocznica jego śmierci) oraz wystawę.  Okoliczności sprawiły, że do programu dołączy temat jeszcze inny, smutny temat…

Pozostając w klimacie słusznej tradycji i martyrologii informujemy, że po linii i na bazie udaliśmy się 1 listopada br. na warszawskie cmentarze ewangelickie. Tam znicze zapaliliśmy i nad grobami naszych ideowych przodków kontemplowaliśmy. Nie było jednak nudno, otarliśmy się o wiele politycznych i telewizyjnych  gwiazd odwiedzających swoich bliskich, bo jak wiadomo już od zaboru – protestanci to przemysłowa i naukowa śmietanka stolicy.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 luty 2012 19:57

Najnowsze od