Wydrukuj tę stronę
sobota, 08 październik 2016 21:00

Prezentacja książki "Wolnomyśliciele we Wrocławiu. Od przedwiośnia ludów do faszyzmu"

Napisała 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów prezentuje książkę "Wolnomyśliciele we Wrocławiu. Od przedwiośnia ludów do faszyzmu", wydaną we współpracy z Dachverband Freier Weltanschauungsgemeinschaften e.V. Książka opowiada o zapomnianym rozdziale historii Wrocławia, który w XIX wieku był kolebką niemieckich ruchów wolnomyślicielskich. 

Na spotkaniu odczytamy kilka fragmentów i opowiemy o genezie książki. Będzie też można zakupić pierwsze wydrukowane egzemplarze w atrakcyjnej cenie. Spotkanie odbędzie się 13 października o godz. 18:30 w siedzibie SLD Wrocław przy ul. Matejki 6. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie!

Wydarzenia opisane w książce stanowiły także inspirację do zorganizowania międzynarodowej konferencji "Secularity and Plurality. Freethinkers of Wrocław as pioneers of the multicultural dialogue" z udziałem działaczy NGO z różnych krajów Europy, która odbędzie się we Wrocławiu w dniach 21-23 października, na którą również serdecznie zapraszamy: http://www.psr.org.pl/gdzie-dzialamy/wroclaw/item/1002-secularity-and-plurality-freethinkers-of-wroclaw-as-pioneers-of-the-multicultural-dialogue 

 

UWAGA: Możliwy jest także zakup książki drogą wysyłkową. Cena: 30 zł + koszt wysyłki. Zainteresowanych prosimy o kontakt mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

 

 

Ostatnio zmieniany niedziela, 06 listopad 2016 14:36
Kaja Bryx

Przewodnicząca Oddziału Dolnośląskiego PSR (od stycznia 2012 r.). Ateistka, filolożka, językoznawczyni. Tłumaczy poezję z łaciny, greki, hiszpańskiego i angielskiego. Lubi uczyć się rzadkich języków, interesuje się sztuką i naukami przyrodniczymi. Propaguje też w Polsce wiedzę o kulturze indyjskiej, obalając krążące stereotypy. Swoim działaniem pragnie dawać wyraz ateizmowi pozytywnemu, który jest nie tyle zaprzeczeniem religii, ile przede wszystkim afirmacyjnym światopoglądem opartym na nauce i filozofii, a znajdującym swój najpełniejszy wyraz w sztuce.

Najnowsze od Kaja Bryx

Artykuły powiązane