Wydrukuj tę stronę
wtorek, 28 luty 2012 19:10

Obchody Dnia Przyszłości we Wrocławiu

Napisała 
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Oficjalny plakat wydarzenia. Oficjalny plakat wydarzenia. (c) 2012 Kaja Bryx

Szanowni Państwo! W imieniu Odziału Dolnośląskiego PSR mam przyjemność zaprosić Państwa na pierwsze w historii ludzkości obchody Dnia Przyszłości, które odbędą się 1 marca 2012 roku. W programie wykład Michała Moroza pt. Współczesne wizje przyszłości oraz dyskusja o tajemnicach, jakie kryje w sobie przyszłość.

Wykład będzie dotyczył przyszłości człowieka w przestrzeni kosmicznej oraz rozwoju technologicznego w różnych jego aspektach – w szczególności wykładniczo rosnącego progresu cywilizacji oraz teorii osobliwości. Będzie mowa o szansach oraz zagrożeniach, jakie niosą z sobą nowe technologie. Prowadzący opowie także o tym, jak mogłaby wyglądać cywilizacja z elementami trans- i post-humanistycznymi, przez niektórych postrzegana jako realnie zbliżająca się przyszłość naszego gatunku.

Obchody święta we Wrocławiu rozpoczną się o godz. 18:00 w Instytucie Niezłych Sztuk Ram Pam Pam Pam (Rynek 48):


Wyświetl większą mapę

Dzień Przyszłości świętować będą także ludzie w innych miejscach na świecie: w siedzibie Second Life na Terasem Island, w Melbourne, Sydney, Hongkongu, Berkeley, Edmonton, Manoa (Hawaje), Houston, Sao Paolo, Utah, Brukseli, Paryżu, Los Angeles, Palo Alto (Kalifornia), Waszyngtonie...

Idea Dnia Przyszłości pojawiła się podczas międzynarodowej konferencji Humanity+ Leadership: MINDS 15 września 2011 roku i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Głównym inicjatorem obchodów tego święta na całym świecie jest organizacja HUMANITY+ (http://humanityplus.org/).

Oto jak sami pomysłodawcy opisują ideę Dnia Przyszłości:

Święta we wspaniały sposób angażują uwagę i energię ludzi. Większość z naszych świąt jest związana z wydarzeniami lub z osobami z przeszłości, albo z rytmem przyrody. Historia i natura są wspaniałe, i powinno się im oddawać należne honory - jednak niezwykła przyszłość, którą wspólnie budujemy, również zasługuje, aby ją uczcić. Dzień Przyszłości to sposób na dostrzeżenie i oddanie hołdu pracy coraz większej liczby ludzi na całym świecie, którzy działają, by stworzyć dla nas znacząco lepszą przyszłość. To zupełnie nowe święto - pierwszy Dzień Przyszłości będziemy obchodzić 1 marca 2012 roku. (źródło: http://futureday.org/)

Zapraszam serdecznie.

PS. Warto przy tej okazji obejrzeć Bezbożną pogadankę #9 - krótką przemowę prezesa PSR, Jacka Tabisza, która jest w całości poświęcona obchodom Dnia Przyszłości:

Ostatnio zmieniany sobota, 02 marzec 2013 19:45
Kaja Bryx

Przewodnicząca Oddziału Dolnośląskiego PSR (od stycznia 2012 r.). Ateistka, filolożka, językoznawczyni. Tłumaczy poezję z łaciny, greki, hiszpańskiego i angielskiego. Lubi uczyć się rzadkich języków, interesuje się sztuką i naukami przyrodniczymi. Propaguje też w Polsce wiedzę o kulturze indyjskiej, obalając krążące stereotypy. Swoim działaniem pragnie dawać wyraz ateizmowi pozytywnemu, który jest nie tyle zaprzeczeniem religii, ile przede wszystkim afirmacyjnym światopoglądem opartym na nauce i filozofii, a znajdującym swój najpełniejszy wyraz w sztuce.

Najnowsze od Kaja Bryx

Artykuły powiązane