Wydrukuj tę stronę
piątek, 08 czerwiec 2012 23:05

Wrocław: film i debata - o Science Fiction na wesoło

Napisała 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W imieniu Oddziału Dolnośląskiego PSR mam przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu Kino Racjonalistów, które odbędzie się 10 czerwca (niedziela) o godz. 14:00 w INS Ram Pam Pam Pam (Wrocław, Rynek 48). Film to Autostopem przez galaktykę (reż. Garth Jennings), a przewidziana debata: Science Fiction na wesoło (pamięci Douglasa Adamsa). Prowadząca: Kaja Bryx.

Autostopem przez galaktykę to adaptacja powieści Douglasa Adamsa pod tym samym tytułem. Choć twórcy oparli się zaledwie na paru epizodach z tej kilkusetstronicowej trylogii, mimo wszystko udało im się uchwycić do pewnego stopnia nastrój tej wyjątkowej dla fanów SF książki. Przedwcześnie zmarły Adams, któremu Richard Dawkins zadedykował swojego Boga urojonego, miał wielki talent literacki, nieposkromioną wyobraźnię, był pasjonatem nauki i z uwagą śledził wszelkie nowinki technologiczne. Przede wszystkim jednak, i to właśnie czyni go tak wyjątkowym, posiadał fantastyczne poczucie humoru i marzył o tym, by dzięki nauce... można było częściej się śmiać.

Po filmie podyskutujemy o roli humoru w popularyzowaniu nauki, a także o obchodach Dnia Ręcznika.

Równocześnie pragnę poinformować, że cykl Kino Racjonalistów został z przyczyn technicznych przeniesiony z sobót na niedziele.

Zapraszam serdecznie na spotkanie, wstęp wolny.

Lokalizacja wydarzenia na mapie:


Wyświetl większą mapę

Ostatnio zmieniany wtorek, 12 czerwiec 2012 20:37
Kaja Bryx

Przewodnicząca Oddziału Dolnośląskiego PSR (od stycznia 2012 r.). Ateistka, filolożka, językoznawczyni. Tłumaczy poezję z łaciny, greki, hiszpańskiego i angielskiego. Lubi uczyć się rzadkich języków, interesuje się sztuką i naukami przyrodniczymi. Propaguje też w Polsce wiedzę o kulturze indyjskiej, obalając krążące stereotypy. Swoim działaniem pragnie dawać wyraz ateizmowi pozytywnemu, który jest nie tyle zaprzeczeniem religii, ile przede wszystkim afirmacyjnym światopoglądem opartym na nauce i filozofii, a znajdującym swój najpełniejszy wyraz w sztuce.

Najnowsze od Kaja Bryx

Artykuły powiązane