Wydrukuj tę stronę
wtorek, 31 lipiec 2012 21:20

Wrocław: życie rodziny berberyjskiej od środka

Napisała 
Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Rozłupywanie głowy cukru, czyli wstęp do ceremonii parzenia herbaty. Rozłupywanie głowy cukru, czyli wstęp do ceremonii parzenia herbaty. (c) Maciej "Uriuk" Pieńkowski

W imieniu dolnośląskiego oddziału PSR mam przyjemność zaprosić Państwa na otwarte spotkanie dyskusyjne z cyklu Wrocławskie Forum Wolnej Myśli, które odbędzie się 2 sierpnia 2012 r. o godz. 18:00 w Instytucie Niezłych Sztuk Ram Pam Pam Pam (Rynek 48, I piętro, nad Pizzą Hut).

Tym razem będziemy mogli wysłuchać długo oczekiwanego wykładu Macieja "Uriuka" Pieńkowskiego pt. Życie rodziny berberyjskiej od środka. Uriuk zajmuje się zawodowo robieniem zdjęć lotniczych i paralotniami. Pracuje też jako przewodnik po Maroku, organizujący niezwykłe wyprawy w głąb kraju. W załączniku jedno ze zdjęć z jego blogu.

Na wykładzie będziemy mogli nie tylko zapoznać się z piękną relacją fotograficzną z marokańskich podróży, ale także poznać sposób życia Berberów - rdzennych mieszkańców Afryki północnej pochodzenia chamito-semickiego, którzy do dziś zachowali odrębność kulturową i własny język, mimo trudnej i burzliwej historii.

Lokalizacja wydarzenia na mapie:


Wyświetl większą mapę

Ostatnio zmieniany wtorek, 31 lipiec 2012 21:52
Kaja Bryx

Przewodnicząca Oddziału Dolnośląskiego PSR (od stycznia 2012 r.). Ateistka, filolożka, językoznawczyni. Tłumaczy poezję z łaciny, greki, hiszpańskiego i angielskiego. Lubi uczyć się rzadkich języków, interesuje się sztuką i naukami przyrodniczymi. Propaguje też w Polsce wiedzę o kulturze indyjskiej, obalając krążące stereotypy. Swoim działaniem pragnie dawać wyraz ateizmowi pozytywnemu, który jest nie tyle zaprzeczeniem religii, ile przede wszystkim afirmacyjnym światopoglądem opartym na nauce i filozofii, a znajdującym swój najpełniejszy wyraz w sztuce.

Najnowsze od Kaja Bryx

Artykuły powiązane