Wydrukuj tę stronę
sobota, 27 październik 2012 11:03

Wrocław: "Jesus Camp", czyli rzecz o indoktrynacji

Napisała 
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Powracamy do cyklu spotkań Kino Racjonalistów projekcją jednego z najbardziej śmiałych filmów dokumentalnych dotyczących religii. Już w najbliższą niedzielę, 28 października 2012 r., o godz. 14:00 spotykamy się w INS Ram Pam Pam Pam we Wrocławiu (Rynek 48, I piętro, nad Pizzą Hut, obok Empiku) aby obejrzeć Jesus Camp.

Amerykański dokument z 2006 roku (reż. Heidi Ewing i Rachel Grady) pokazuje chrześcijańskie obozy wakacyjne dla dzieci z ewangelikańskich rodzin, prowadzone przez Becky Fischer w pobliżu Devils Lake. Kamera towarzyszy trójce dzieci, których rodzice wysłali je na obóz w 2005 roku i daje nam wgląd w proces indoktrynacji, jakiemu były one podczas tego wyjazdu poddawane. Reportaż wywołał takie poruszenie, że Fischer z końcem 2006 roku zawiesiła swoją "pedagogiczną" działalność.

Po filmie, który trwa 85 min, odbędzie się jak zwykle debata. Tym razem proponuję temat: Indoktrynacja religijna w Polsce.

  • Czy sytuacja w naszym kraju jest lepsza, czy też gorsza niż w Stanach Zjednoczonych?
  • Co nie mogłoby u nas mieć miejsca, a co jest naszym własnym narodowym wynalazkiem w dziedzinie indoktrynacji?
  • Jakie znacie przykłady krzywdzenia dzieci z powodu religii (lub poprzez religię) w naszym kraju?
  • Które z obserwowanych zjawisk jest wg Was szczególnie niebezpieczne?

Zapraszam serdecznie, wstęp wolny.

Lokalizacja wydarzenia na mapie:


Wyświetl większą mapę

Ostatnio zmieniany sobota, 27 październik 2012 11:40
Kaja Bryx

Przewodnicząca Oddziału Dolnośląskiego PSR (od stycznia 2012 r.). Ateistka, filolożka, językoznawczyni. Tłumaczy poezję z łaciny, greki, hiszpańskiego i angielskiego. Lubi uczyć się rzadkich języków, interesuje się sztuką i naukami przyrodniczymi. Propaguje też w Polsce wiedzę o kulturze indyjskiej, obalając krążące stereotypy. Swoim działaniem pragnie dawać wyraz ateizmowi pozytywnemu, który jest nie tyle zaprzeczeniem religii, ile przede wszystkim afirmacyjnym światopoglądem opartym na nauce i filozofii, a znajdującym swój najpełniejszy wyraz w sztuce.

Najnowsze od Kaja Bryx

Artykuły powiązane