Wydrukuj tę stronę
wtorek, 13 listopad 2012 17:47

Wrocław: wykład i dyskusja o skrajnej lewicy w Europie

Napisała 
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W imieniu Oddziału Dolnośląskiego PSR mam przyjemność zaprosić Państwa na kolejne spotkanie z cyklu Wrocławskie Forum Wolnej Myśli, które odbędzie się w najbliższy czwartek, 15 listopada 2012 r., o godzinie 18:00 w INS Ram Pam Pam Pam (Rynek 48, I piętro, nad Pizzą Hut, obok Empiku).

Spotkanie otworzy prelekcja Marka Gruszczyńskiego pt. Oblicza skrajnej europejskiej lewicy, będąca kontynuacją wykładu z 18 października Skrajna prawica we współczesnej Europie. Prelegent opisze nam przykłady komunistycznych, socjalistycznych, trockistowskich i anarchistycznych ugrupowań, które jego zdaniem kwalifikują się do skrajnych.

Następnie przejdziemy do debaty o skrajnościach lewicowych i zastanowimy się wspólnie czy skrajne postulaty lewicowe nie są równie irracjonalne i niebezpieczne, co postulaty skrajnej prawicy? Debata będzie moderowana.

Spotkanie ma charakter otwarty, wstęp wolny.

Lokalizacja wydarzenia na mapie:


Wyświetl większą mapę

Ostatnio zmieniany wtorek, 13 listopad 2012 17:53
Kaja Bryx

Przewodnicząca Oddziału Dolnośląskiego PSR (od stycznia 2012 r.). Ateistka, filolożka, językoznawczyni. Tłumaczy poezję z łaciny, greki, hiszpańskiego i angielskiego. Lubi uczyć się rzadkich języków, interesuje się sztuką i naukami przyrodniczymi. Propaguje też w Polsce wiedzę o kulturze indyjskiej, obalając krążące stereotypy. Swoim działaniem pragnie dawać wyraz ateizmowi pozytywnemu, który jest nie tyle zaprzeczeniem religii, ile przede wszystkim afirmacyjnym światopoglądem opartym na nauce i filozofii, a znajdującym swój najpełniejszy wyraz w sztuce.

Najnowsze od Kaja Bryx

Artykuły powiązane