Wydrukuj tę stronę
wtorek, 27 listopad 2012 20:32

Oddział PSR we Wrocławiu zmienił swoją nazwę

Napisała 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

22 listopada 2012 roku Oddział Dolnośląski PSR oficjalnie zmienił nazwę na Oddział Wrocławski.

Uświadomiliśmy sobie, że rosnąca z roku na rok liczba racjonalistów w Polsce faworyzuje tworzenie struktur o lokalnym charakterze, nie zaś wielkości całego województwa.

Działania naszego oddziału od dawna koncentrowały się na Wrocławiu; kiedyś nie było nas dość, aby utworzyć niezależny oddział, dziś moglibyśmy obsadzić kilka miast. Skłania to do myślenia, że także i w innych miejscowościach Dolnego Śląska mogłyby powstać ośrodki, a z czasem oddziały PSR, zrzeszające lokalnych racjonalistów. W celu ułatwienia im tego przedsięwzięcia, przestajemy uzurpować sobie prawo do racjonalistycznej "kontroli" całego województwa.

Mam nadzieję, że kiedyś, jako Oddział Wrocławski, będziemy mogli wejść w unię oddziałów dolnośląskich PSR!

Ostatnio zmieniany wtorek, 27 listopad 2012 20:43
Kaja Bryx

Przewodnicząca Oddziału Dolnośląskiego PSR (od stycznia 2012 r.). Ateistka, filolożka, językoznawczyni. Tłumaczy poezję z łaciny, greki, hiszpańskiego i angielskiego. Lubi uczyć się rzadkich języków, interesuje się sztuką i naukami przyrodniczymi. Propaguje też w Polsce wiedzę o kulturze indyjskiej, obalając krążące stereotypy. Swoim działaniem pragnie dawać wyraz ateizmowi pozytywnemu, który jest nie tyle zaprzeczeniem religii, ile przede wszystkim afirmacyjnym światopoglądem opartym na nauce i filozofii, a znajdującym swój najpełniejszy wyraz w sztuce.

Najnowsze od Kaja Bryx