Wydrukuj tę stronę
wtorek, 08 październik 2013 12:40

Julian Baggini "Ateizm, bardzo krótkie wprowadzenie"

Napisał 
Oceń ten artykuł
(6 głosów)


10 października na naszym rynku księgarskim ukaże się książka Juliana Bagginiego Ateizm, bardzo krótkie wprowadzenie. Wydawcą tej pozycji będzie Wydawnictwo Naukowe PWN, co ogromnie cieszy, bowiem możemy być pewni dobrej dystrybucji i jakości wydawniczej tej znakomitej lektury, na okładce znajdzie się też logo PSR.


Julian Baggini jest znanym brytyjskim filozofem i pisarzem, oraz współzałożycielem „The Philosophers' Magazine". Jego książka Ateizm została pierwotnie wydana w znanej brytyjskiej serii „Bardzo krótkie wprowadzenie", dla której Baggini opracował już kilka innych tytułów dotyczących zagadnień związanych z filozofią. Jako, że twórcą serii jest Oxford University Press, jej ideą jest nie zaprzepaszczanie głębi i rzetelności spojrzenia na daną problematykę, przy jednoczesnym zachowaniu skrótowej formy i przystępnego języka. "Ateizm.." dobrze wywiązuje się z tych założeń.

Czytaj dalej - www.racjonalista.pl/kk.php/s,9325 

Jacek Tabisz

Od grudnia 2011 prezes PSR. Ateista, poeta, muzyk. Publicysta "Racjonalisty" i jeden z najaktywniejszych członków forum. Od niedawna pełni też funkcję celebranta Ceremonii Humanistycznych. Studiował historię sztuki, a następnie prowadził własne badania dotyczące sztuki Orientu podczas pobytów w Indiach, na Sri Lance i w Turcji. Autor najobszerniejszego kompendium wiedzy nt. klasycznej muzyki indyjskiej w języku polskim, opublikowanego na stronie Hanuman.pl. Sam gra głównie muzykę średniowieczną z zastosowaniem polifonicznej techniki gry na dwóch fletach, tzw. tibiae multiplex. Przede wszystkim jednak pisze poezję filozoficzną, inspirowaną mechanizmami natury, oraz odkryciami nauki. Stawia sobie za cel połączenie nauki i sztuki.

Najnowsze od Jacek Tabisz