Ważne: witryna psr.org.pl używa plików cookies.

Korzystanie ze strony oznacza akceptację polityki prywatności. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Informacje o plikach "cookies" wykorzystywanych przez stronę Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów - psr.org.pl.

Pliki „cookies” to dane informatyczne (przeważnie pliki tekstowe), które są wysyłane przez serwer internetowy, a następnie przechowywane przez przeglądarkę internetową użytkownika lub użytkowniczki w celu ich ponownego odczytania w przyszłości. W celu m.in. zachowania wyglądu i funkcjonalności strony internetowej.

„Cookies” mogą służyć również do tworzenia anonimowych statystyk, pozwalających zrozumieć w jaki sposób użytkownik lub użytkowniczka korzystają ze strony internetowej, celem ulepszenia jej formy, dostępności, przejrzystości i treści. Rozwiązanie to wyklucza możliwość personalnej identyfikacji danej osoby. W ściśle określonych przypadkach, pliki „cookie” służą również do prezentowania odbiorcy określonych reklam behawioralnych.

Pliki „cookies” zawierają z reguły nazwę strony z której pochodzą, unikalny numer oraz czas ich przechowywania na urządzeniu końcowym (komputer, tablet etc.).

Przeglądarki internetowe lub inne oprogramowanie służące do przeglądania strony internetowej domyślnie dopuszcza zachowywanie plików „cookies” na urządzeniu końcowym. Możliwe jest automatyczne blokowanie obsługi tychże plików, bądź każdorazowe informowanie o ich przesłaniu. Szczegółowe informacje dostępne są w ustawieniach danego oprogramowania lub np. na stronie allaboutcookies.org. Należy natomiast podkreślić, że ograniczenie stosowania plików może negatywnie wpłynąć na niektóre funkcjonalności dostępne na stronie internetowej.

Jesteś tutaj:Aktualności»II Kampania Ateistyczna trwa i dalej potrzebuje wsparcia!
czwartek, 10 październik 2013 09:03

II Kampania Ateistyczna trwa i dalej potrzebuje wsparcia!

Napisał 
Oceń ten artykuł
(6 głosów)
II Kampania Ateistyczna trwa i dalej potrzebuje wsparcia! Fundacja Wolność od Religii

 

W październiku pojawiły się pierwsze billboardy ateistyczne na rok 2013, co wywołało silną reakcję mediów i większe społeczne zainteresowanie ateizmem. Potrzebny jest dalszy dopływ środków.

Nie ma chyba lepszej metody na wywalczenie miejsca w polskiej debacie społecznej dla ateizmu, niż unoszące się nad głowami mieszkańców naszych miast billboardy ateistyczne. Jest to rzeczywiste wyjście na zewnątrz, do ludzi, którzy nigdy nie przeczytali książki Dawkinsa, ani nie zapoznali się z działalnością racjonalista.pl, czy Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów - organizacji najgłębiej i najszerzej ukazujących światopogląd ateistyczny. Na billboardach są nasze adresy, co pozwala wielu ludziom dołączyć do naszych działań. Dlatego wielu członków i sympatyków PSR i wielu użytkowników racjonalista.pl wspiera Kampanię Ateistyczną 2013.

II Kampania Ateistyczna to walka z wykluczeniem naszego środowiska. Sprzyja temu rzetelny i optymistyczny przekaz billboardów. Odnosimy się w nich do postulującej świeckość konstytucji naszego kraju i do tworzenia lepszej rzeczywistości przez ludzi, którzy odrzucając fałszywą koncepcję zaświatów skupiają się na rzeczywistości. Nawet działania wymierzone przeciwko billboardom, takie jak zdjęcie jednego z nich z terenu rzekomo świeckiej szkoły, pobudzają społeczną debatę, w świetle której dotychczas niezaangażowani zauważają, iż ateiści też mają uczucia, których nie wolno poniewierać. To dużo mocniejszy przekaz, niż "dawanie przykładu rodzinie", czy nawet wspieranie wydawnictw książkowych, które przecież w naszym kraju mało kto czyta.

Do tej pory, w październiku, billboardy znalazły się w następujących miejscach (podaję za stroną http://www.wolnoscodreligii.pl ):

1-5) Bydgoszcz - ul. Księdza Sieńki/Ogińskiego Michała Kleofasa/wjazd do CH FOCUS PARK (plakat: Ateiści są boscy DM)
                       ul. Dworcowa 100  (plakat: rozdział państwo/kościół)
                       ul. Nakielska 141  (plakat: rozdział państwo/kościół)
                       ul. Fordońska 83 str. A  (plakat: rozdział państwo/kościół)
                       ul. Skłodowskiej Curie 24  (plakat: rozdział państwo/kościół)        
6)    Gliwice - Pszczyńska/Jasna (plakat: Ateiści są boscy BT)
7)    Kraków - Podchorążych 3 (plakat: Ateiści są boscy DM)
8-13) Lublin - Al. Smorawińskiego/ks. Popiełuszki (plakat: Ateiści są boscy DM)
                   Lubomelska/Czechowska (plakat: rozdział państwo/kościół)  
                   Al. Piłsudskiego/Lubelskiego Lipca 80 (plakat: rozdział państwo/kościół)
                       /na skutek  interwencji Dyrektor SP nr 20 w Lublinie plakat został zdjęty.
                       Lokalizacja zastępcza to Al. Zygmuntowskie 4.                
                   Al. Spółdzielczości Pracy (plakat: Ateiści są boscy DM)
                   Zana rondo przy ZUS (plakat: Ateiści są boscy DM)
                   Jana Pawła II/Nadbystrzycka (Plakat: bb-ateisci-sa-boscy-600x300-BT)      

14-19) Radom - Starowolska 14 (plakat: rozdział państwo/kościół)
                       Wierzbicka 58/1 (plakat: rozdział państwo/kościół)
                       Narutowicza (plakat: rozdział państwo/kościół)
                       Traugutta 49 (plakat: rozdział państwo/kościół)
                       Chrobrego (plakat: rozdział państwo/kościół)
                       25 Czerwca (plakat: rozdział państwo/kościół)         
20-21) Rzeszów - Witosa (plakat: Ateiści są boscy DM)
                       Powstańców Warszawy /(plakat :"Nie wierzysz w Boga? Nie jesteś sam."
                         prośba darczyńcy

22) Starogard Gdański - Lubichowska (plakat: Ateiści są boscy DM)
23-24) Tarnów - Starodąbrowska  (plakat: rozdział państwo/kościół)
                       Mościckiego (plakat: rozdział państwo/kościół)
25) Tychy - Mikołowska/stacja Łukoil, Mc. Donalds (plakat: Ateiści są boscy DM)

  

W listopadzie mają zawisnąć w kolejnych miastach i lokalizacjach:

1) Bielsko-Biała - Michałowicza (Rejtana 3)
2-3) Kielce - Bohaterów Warszawy 3/Tarnowska
                 Warszawska 160
4) Opole - Niemodlińska/Wrocławska
5-6) Poznań - Libelta Karola 3/Działyńskich
                   Aleja Solidarności 38
7-12) Radom - Aleja Grzecznarowskiego (1905 Roku 1/9)
                     Starowolska 14 (plakat: rozdział państwo/kościół)
                     Wierzbicka 58/1 (plakat: rozdział państwo/kościół)
                     Narutowicza (plakat: rozdział państwo/kościół)
                     Traugutta 49 (plakat: rozdział państwo/kościół)
                     Chrobrego (plakat: rozdział państwo/kościół)
13-18) Warszawa - Woronicza/Modzelewskiego/Aleja Niepodległości 49
                          Woronicza/Jana Pawła II między Bełską a Spartańską
                          Piękna/Wiejska (Górnośląska 45)
                          Wrocławska 5 (Bemowo)
                          Powstańców Śląskich (Bemowo) wjazd do Cinema City
                          Piaseczno k. Warszawy
19-21) Wrocław - Legnicka 65 (plakat: rozdział państwo/kościół)
                         Legnicka/Słubicka 18  (plakat ateiści są boscy)
                         Ślężna 198 (plakat ateiści są boscy)
22) Zielona Góra - os. Batorego

Choć październikowa ilość billboardów to ogromny sukces, jak na razie nikt nie myśli o grudniu i styczniu, bo wszystko zależy od naszych datków. Jak na razie ilość napływających środków jest mniejsza niż przed rokiem. Powtarzalność naszego billboardowego, ateistycznego nacisku przyniesie zdecydowanie lepszy, rzeczywiście przełomowy efekt. Dlatego nadal potrzebne jest wasze wsparcie. Sądząc po reakcjach mediów, już poprzednia Kampania Billboardowa zaowocowała ich większym zainteresowaniem i zaufaniem do tematyki ateistycznej. Budujmy je dalej, gdyż to znakomity sposób, aby zmienić nasze realia na lepsze!

Warto zauważyć, iż nietolerancja i buta Kościoła, wyrażona przez arcybiskupa Michalika, który obwinił za kościelną pedofilię dzieci i ich rodziców, relatywizując winę swoich podwładnych, ogromnie sprzyja promocji ateizmu. Smutno by było, gdyby wszyscy ci, którzy odchodzą teraz od Kościoła, stali się zielonoświątkowcami, lub świadkami Jehowy. Pokażmy im inną drogę, zaprośmy ich do czytania racjonalista.pl, do dyskusji i spotkań z nami. Wyjdźmy z ukrycia i działajmy razem! Ateistyczne billboardy to najlepszy sposób, aby to zmienić.

Na koniec przekazuję Wam krótki apel Doroty Wójcik, prezeski Fundacji Wolność od Religii, głównego twórcy Kampanii Ateistycznej, wspieranej przez PSR, racjonalista.pl i ILAIA:

"Na dzień 08.10.2013 otrzymaliśmy: 29 658,00 zł.

Brakuje: 20 342,00 zł.

Potrzebujemy Waszego wsparcia! Za środki finansowe zebrane do 8 października zapłaciliśmy za wynajem nośników, które obecnie widzicie w 10 miastach w Polsce. Wykupiliśmy również reklamę prasową tj. całą okładkę bezpłatnym piśmie "Nasze Miasto" (Warszawa) w nakładzie 100 tys. egzemplarzy. Na wynajem kolejnych bilbordów na miesiąc listopad tj. przynajmniej 23 nośników w min. 9 miastach potrzebujemy zebrać 20 tys. złotych.

To zaledwie 3 zł. od każdego fejsbukowego sympatyka naszych działań:-)

Fundacja Wolność od Religii

ul. Chopina 41/2

20-023 Lublin

Tytuł wpłaty: Darowizna

Bank Handlowy w Warszawie S.A.

81 1030 0019 0109 8530 0037 8517

Dziękujemy Wam!"

Ostatnio zmieniany czwartek, 10 październik 2013 13:20
Jacek Tabisz

Od grudnia 2011 prezes PSR. Ateista, poeta, muzyk. Publicysta "Racjonalisty" i jeden z najaktywniejszych członków forum. Od niedawna pełni też funkcję celebranta Ceremonii Humanistycznych. Studiował historię sztuki, a następnie prowadził własne badania dotyczące sztuki Orientu podczas pobytów w Indiach, na Sri Lance i w Turcji. Autor najobszerniejszego kompendium wiedzy nt. klasycznej muzyki indyjskiej w języku polskim, opublikowanego na stronie Hanuman.pl. Sam gra głównie muzykę średniowieczną z zastosowaniem polifonicznej techniki gry na dwóch fletach, tzw. tibiae multiplex. Przede wszystkim jednak pisze poezję filozoficzną, inspirowaną mechanizmami natury, oraz odkryciami nauki. Stawia sobie za cel połączenie nauki i sztuki.

Racjonalista TV

Listy z naszego sadu

Towarzystwo Humanistyczne

Działania stowarzyszenia

Ateist Alliance International

European Humanist Federation

Nasi partnerzy:

   

Towarzystwo Humanistyczne Freidenker Barnim e.V. Freireligiöse Gemeinde Wiesbaden

  

Dachverband Freier Weltanschauungsgemeinschaften e.V. Občanské sdružení ateistů České republiky

• Polityka plików Cookie • Mapa Strony • Kontakt •
(C) 2005-2015 Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów