Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 03 luty 2014 14:16

Olsztyn: Sztuka myślenia, czyli jak dochodzić do prawdy

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Olsztyn: Sztuka myślenia, czyli jak dochodzić do prawdy Ryszard Bałczyński

Zapraszamy na olsztyńskie spotkanie organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów na temat "Sztuka myślenia, czyli jak dochodzić do prawdy." Poruszymy na nim tematy logiki, prawdy, metodologii naukowej, błędów poznawczych i błędów logicznych. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 4 lutego 2014 r. o g. 17:00 w Olsztyńskim Centrum Organizacji Pozarządowych, ul. Tarasa Szewczenki 1 w Olsztynie.

Serdecznie zapraszamy!

Ważna uwaga: w lutym, marcu i kwietniu spotkania będą odbywały się we wtorki, w następujących terminach: 4 i 18 lutego, 4 i 18 marca oraz 1, 15 i 29 kwietnia.

Jacek Tabisz

Od grudnia 2011 prezes PSR. Ateista, poeta, muzyk. Publicysta "Racjonalisty" i jeden z najaktywniejszych członków forum. Od niedawna pełni też funkcję celebranta Ceremonii Humanistycznych. Studiował historię sztuki, a następnie prowadził własne badania dotyczące sztuki Orientu podczas pobytów w Indiach, na Sri Lance i w Turcji. Autor najobszerniejszego kompendium wiedzy nt. klasycznej muzyki indyjskiej w języku polskim, opublikowanego na stronie Hanuman.pl. Sam gra głównie muzykę średniowieczną z zastosowaniem polifonicznej techniki gry na dwóch fletach, tzw. tibiae multiplex. Przede wszystkim jednak pisze poezję filozoficzną, inspirowaną mechanizmami natury, oraz odkryciami nauki. Stawia sobie za cel połączenie nauki i sztuki.

Najnowsze od Jacek Tabisz