Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 21 styczeń 2013 21:53

PSR nawiązuje współpracę z portalem Wystap.pl

Napisał 
Oceń ten artykuł
(7 głosów)
Strona główna portalu Wystap.pl Strona główna portalu Wystap.pl

Zarząd Główny Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów podjął decyzję o nawiązaniu współpracy z portalem Wystap.pl, który walczy o podleganie kościołów i związków wyznaniowych Ustawie o Ochronie Danych Osobowych.

Portal został założony w czerwcu 2010 roku przez członka-założyciela PSR, Macieja Psyka, i od tego czasu był rozwijany niezależnie, choć propagował statutowe cele PSR - równość w prawie i wobec prawa, umacnianie demokratycznego państwa prawnego, uzasadnianie decyzji władz publicznych i oddzielenie tego, co "boskie" od tego, co cesarskie.

- Portal Wystap.pl wykonał ogromną pracę, aby zapisy Konstytucji nie były martwymi sloganami. Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów zrobi wszystko, aby skandaliczna nierówność w prawie polegająca na niedającym się wyjaśnić zwolnieniu kościelnych osób prawnych spod ustawy o ochronie danych osobowych trafiła do lamusa historii najszybciej jak to możliwe. - Powiedział Przewodniczący PSR Jacek Tabisz.

- Fundamentalna decyzja polityczna o postawieniu kościołów ponad resztą administratorów danych osobowych jedną cyfrą "3" bez słowa debaty w Sejmie była kwintesencją "demokracji konfesyjnej" lat 90-tych. Wspólnie z Polskim Stowarzyszeniem Racjonalistów możemy odebrać Biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych Konferencji Episkopatu Polski i przywrócić je Polakom. - Powiedział założyciel i redaktor naczelny Wystap.pl Maciej Psyk.

Współpraca obejmuje logo na stronie głównej PSR, informowanie Członków i Sympatyków PSR o nadchodzących akcjach, wydarzeniach i procesach oraz udział na prawach "kibiców" czyli obserwowanie rozpraw przeciwko GIODO w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Warszawie oraz w Naczelnym Sądzie Administracyjnym.

Więcej informacji:

  • Jacek Tabisz, Prezes Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, tel. 532 646 456.
  • Maciej Psyk, portal Wystap.pl, email: admin [at] wystap.pl
Ostatnio zmieniany wtorek, 22 styczeń 2013 21:34
Administrator

Artykuł zamieszczony przez Administratora strony PSR. W razie problemów technicznych skontaktuj się, pisząc na adres: it [at] psr [kropka] org [kropka] pl.

Najnowsze od Administrator

Artykuły powiązane