Wydrukuj tę stronę

Kino Racjonalistów

Przykładowe plakaty "Kina Racjonalistów". Przykładowe plakaty "Kina Racjonalistów". (c) Łukasz Dąbrowiecki

Projekt Kino Racjonalistów realizowany jest w dwóch oddziałach PSR: krakowskim (od lutego 2008 roku) i wrocławskim (od stycznia 2012 roku). Obejmuje on spotkania prowadzone na wzór filmowego klubu dyskusyjnego.

Wyświetlane są filmy zarówno dokumentalne, jak i fabularne, które ze względu na poruszany temat stanowią podstawę do ciekawej debaty. Są to więc filmy stawiające różnorodne pytania o kondycję ludzką, o naturę świadomości, o stosunek państwa i obywatela, o tolerancję, o multikulturowość, a także ukazujące mroczne strony religii.

Cykl Kino Racjonalistów rozpoczął się 11 lutego 2008 roku w Krakowie seansem dokumentu Jesus Camp. Podczas krakowskich sensów gościliśmy jako prelegentów i rozmówców m.in.:

W Krakowie projekcje odbywają się w Kawiarni Naukowej, Klubie RE, a także w kinie Mikro.

Oddział Wrocławski PSR, przy współpracy z Instytutem Niezłych Sztuk Ram Pam Pam Pam, kontynuuje ten projekt od stycznia 2012 roku. Wydarzeniem o szczególnej wadze była wizyta reżysera i laureata Oscara, Zbigniewa Rybczyńskiego, na spotkaniu poświęconym Drodze mlecznej Luisa Buñuela.

Repertuar organizowanych przez Oddział Wrocławski i Oddział Krakowski seansów można śledzić na bieżąco na naszej witrynie.

Natomiast w serwisie YouTube można obejrzeć czołówkę powyższego cyklu spotkań:

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 11 marzec 2013 17:47

Artykuły powiązane