Wydrukuj tę stronę
czwartek, 26 kwiecień 2012 15:54

Spotkanie organizacyjne PSR w Gdyni

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dnia 1 maja 2012 r. o godzinie 16:00 w kawiarni Cyganeria (ulica 3 Maja, numer 27) w Gdyni odbędzie się spotkanie na które zapraszam członków PSR i osoby będące sympatykami naszego racjonalizmu. Na spotkaniu będziemy rozmawiać na tematy związane z ateizmem oraz, bardziej szczegółowo, najnowszymi problemami poruszanymi na portalu Racjonalista.pl. Porozmawiamy także o projektach działania Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów.

Jako prezes PSR będę też zachęcał przybyłych do wspierania Oddziału w Trójmieście, tak aby zaczął się regularnie spotykać, i żeby te spotkania były atrakcyjne dla gości i stałych bywalców. Do wspierania oddziału Stowarzyszenia nie trzeba być jego członkiem, jak i - ogólnie - członkiem PSR. Na przykład we wrocławskim oddziale udziela się wielu sympatyków, nie będących członkami PSR i ich wkład w spotkania jest równie wielki jak ten członków. Ważna jest chęć dyskusji, tudzież samodzielne przygotowania różnych tematów zgodnych z zainteresowaniami. Będę starał się udzielić rad i wskazówek w tym względzie.

Ogromnie zależy mi na tym, aby - jeśli to możliwe, przywrócić głos Trójmiasta na ateistycznej/agnostycznej/wolnomyślicielskiej scenie naszego kraju. Jeśli wszystko będzie się rozwijać jak trzeba, zadaniem PSR Trójmiasto byłaby też współpraca ze Skandynawią. Tamtejsze ruchy ateistyczne/wolnomyślicielskie są bardzo silne, oferują też wiele programów pomocowych dla stowarzyszeń z całej Europy chętnych do współpracy. Położenie Gdyni, Gdańska i Sopotu jest znakomite z punktu widzenia takiej współpracy. Często w dużych miastach Szwecji i Norwegii urządzane są europejskie i światowe zjazdy ateistów i agnostyków. Osoby z PSR Trójmiasto mogłyby świetnie reprezentować na nich nasze sprawy, zaś pieniądze na podróż i pobyt - przynajmniej w dużej części - można by uzyskać z ogólnoeuropejskich i skandynawskich programów na ten cel. Za jakiś czas, za parę lat, taki ogólnoeuropejski zjazd mógłby też urządzić oddział PSR Trójmiasto, co jest - jak sądzę - bardzo atrakcyjną perspektywą.

Ale trzeba zacząć od małego... Dlatego zapraszam wszystkich chętnych do Cyganerii 1 maja o 16.00.

Telefon kontaktowy w razie ew. spóźnień, zapytań o drogę etc. to - 532 646 456.

Strona wydarzenia na Facebooku

Lokalizacja wydarzenia na mapie:


Wyświetl większą mapę
Ostatnio zmieniany niedziela, 06 maj 2012 07:52
Jacek Tabisz

Od grudnia 2011 prezes PSR. Ateista, poeta, muzyk. Publicysta "Racjonalisty" i jeden z najaktywniejszych członków forum. Od niedawna pełni też funkcję celebranta Ceremonii Humanistycznych. Studiował historię sztuki, a następnie prowadził własne badania dotyczące sztuki Orientu podczas pobytów w Indiach, na Sri Lance i w Turcji. Autor najobszerniejszego kompendium wiedzy nt. klasycznej muzyki indyjskiej w języku polskim, opublikowanego na stronie Hanuman.pl. Sam gra głównie muzykę średniowieczną z zastosowaniem polifonicznej techniki gry na dwóch fletach, tzw. tibiae multiplex. Przede wszystkim jednak pisze poezję filozoficzną, inspirowaną mechanizmami natury, oraz odkryciami nauki. Stawia sobie za cel połączenie nauki i sztuki.

Najnowsze od Jacek Tabisz