Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 09 lipiec 2012 03:38

Katowice: Kościół w Indiach – rosnąca nietolerancja

Napisał 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Oficjalny plakat wydarzenia. Oficjalny plakat wydarzenia. (c) Aleksander R. Gutowski

Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów, Stowarzyszenie Ateistów i Agnostyków oraz Śląscy Racjonaliści zapraszają wszystkich zainteresowanych na wykład otwarty Sanala Edamaruku pt. Kościół w Indiach – rosnąca nietolerancja, który odbędzie się w środę, 11 lipca 2012 r. o godz. 19:00 w siedzibie Śląskiej Rady Naczelnej Organizacji Technicznej (Katowice, ul. Podgórna 4).

Nasz Prelegent to znany na świecie indyjski działacz na rzecz świeckości państwa, prezes Stowarzyszenia Indyjskich Racjonalistów (liczącego sobie ponad sto tysięcy członków), założyciel Rationalist International, organizator trzech międzynarodowych konferencji racjonalistycznych, honorowy członek brytyjskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, autor 25 książek i licznych artykułów. Jako pierwszy w historii przetłumaczył dzieło K. Darwina O powstawaniu gatunków na język mieszkańców Indii, a także wydał tą książkę (jest właścicielem wydawnictwa).

Jest postacią z "pierwszej ligi" światowego racjonalizmu i przyjacielem Richarda Dawkinsa. W swoim kraju jest aktywnym demaskatorem rzekomych "cudów" i fałszywych guru. Obecnie jest prześladowany przez indyjskie organizacje katolickie za zdemaskowanie fałszywego "cudu" w jednym z tamtejszych kościołów.

Wykład będzie na bieżąco tłumaczony na język polski. Będzie możliwość zadawania pytań, rozmawiania z naszym Gościem.

Strona wydarzenia na Facebooku.

Lokalizacja wydarzenia na mapie:


Wyświetl większą mapę
Ostatnio zmieniany wtorek, 09 lipiec 2013 23:20
Administrator

Artykuł zamieszczony przez Administratora strony PSR. W razie problemów technicznych skontaktuj się, pisząc na adres: it [at] psr [kropka] org [kropka] pl.

Najnowsze od Administrator

Artykuły powiązane