Wydrukuj tę stronę
niedziela, 23 grudzień 2012 23:28

Kraków: Pomiędzy tolerancją a dyskryminacją

Napisał 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Oficjalny plakat wydarzenia. Oficjalny plakat wydarzenia. (c) Łukasz Dąbrowiecki

PSR Kraków serdecznie zaprasza na debatę podsumowującą raport Fundacji Polistrefa na temat poszanowania praw mniejszości religijnych i ateistów w polskich szkołach, która rozpocznie się 10 stycznia 2013 r. o godz. 18:00 w klubie Pod Jaszczurami (Kraków, Rynek Główny 8). Wstęp wolny.

Raport "Pomiędzy tolerancją a dyskryminacją" Fundacji na Rzecz Różnorodności Polistrefa zaprezentowano we wtorek (18 grudnia 2012) dziennikarzom. Projekt badawczy był finansowany ze środków Fundacji im. Stefana Batorego.

Badania polegały na przeprowadzeniu wywiadów z dyrektorami 101 małopolskich szkół publicznych (51 podstawówek, 30 gimnazjów i 20 szkół ponadgimnazjalnych) oraz ankiet, które wypełniło 444 rodziców i ponad 200 pełnoletnich uczniów. Celem badań było zdiagnozowanie sytuacji pod względem poszanowania praw mniejszości religijnych.

Gośćmi debaty będą:

  • Joanna Balsamska - religioznawczyni, absolwentka podyplomowych Gender Studies na UJ oraz studiów Prawa i Wolności Człowieka, zorganizowanych przez Instytut Nauk Prawnych PAN i Helsińską Fundację Praw Człowieka. Współzałożycielka i członkini Fundacji na rzecz różnorodności Polistrefa,
  • dr Marian Dziwisz - polonista, filozof, dziennikarz publicysta; były adiunkt w Instytucie Kształcenia Nauczycieli ((ODN w Krakowie); wykładowca filozofii; nauczyciel języka polskiego i etyki w szkołach ponadgimnazjalnych; członej KR Stowarzyszenia KUŹNICA; członek Rady Wojewódzkiej Towarzystwa Kultury Świeckiej w Krakowie.

Rozmowę poprowadzi Mateusz Burzawa - PSR Kraków.

Strona wydarzenia na Facebooku.

Lokalizacja wydarzenia na mapie:


Wyświetl większą mapę
Ostatnio zmieniany wtorek, 22 styczeń 2013 21:10
Administrator

Artykuł zamieszczony przez Administratora strony PSR. W razie problemów technicznych skontaktuj się, pisząc na adres: it [at] psr [kropka] org [kropka] pl.

Najnowsze od Administrator

Artykuły powiązane