Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 47
Wydrukuj tę stronę
niedziela, 03 październik 2010 14:29

Kongres IHEYO w Polsce

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Oficjalny plakat wydarzenia. Oficjalny plakat wydarzenia.

Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów informuje, że w dniach 8-10 października będzie gościć reprezentantów IHEYO, którzy postanowili przeprowadzić posiedzenie Komitetu Wykonawczego oraz Europejskiej Grupy Roboczej IHEYO w ramach imprez towarzyszących Marszowi Ateistów i Agnostyków w Krakowie.

IHEYO jest organizacją zrzeszającą od ponad półwiecza młodzież (do 35 lat) na całym świecie.

Misją Międzynarodowej Humanistycznej i Etycznej Organizacji Młodzieżowej (IHEYO) jest promowanie idei humanizmu wśród młodych ludzi. IHEYO współpracuje z wieloma organizacjami i partnerami indywidualnymi na całym świecie. W rozumieniu IHEYO humanizm obejmuje w praktyce działalność grup zrzeszających humanistów, wolnomyślicieli, działaczy na rzecz laickości, przedstawicieli światopoglądu sceptycznego, racjonalizmu, ateizmu, agnostycyzmu itp.

IHEYO jako młodzieżowa organizacja humanistyczna działa po patronatem IHEU - Międzynarodowej Unii Humanistycznej i Etycznej - zrzeszającej ponad 40 humanistycznych, sceptycznych, racjonalistycznych i innych organizacji tego typu na całym świecie, posiadającej formalną reprezentację w różnych organach międzynarodowych, w tym w ONZ.

IHEYO wypracowała wiele kontaktów i form konkretnej współpracy z humanistycznymi młodzieżowymi grupami i partnerami indywidualnymi na całym świecie. Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów zostało przyjęte w poczet pełnych członków IHEYO w 2008 r. W tym roku PSR jest organizatorem posiedzenia Komitetu Wykonawczego IHEYO i Europejskiej Grupy Roboczej, które po raz pierwszy w historii tej organizacji odbędzie się w Polsce. Do udziału w spotkaniu Europejskiej Grupy Roboczej zostali zaproszeni przedstawiciele polskich młodzieżowych organizacji humanistycznych, w tym młodzi racjonaliści z PSR, młodzi humaniści z Towarzystwa Humanistycznego i Młodzi Wolnomyśliciele.

Więcej informacji na witrynie IHEYO.

Ostatnio zmieniany niedziela, 06 maj 2012 11:29

Najnowsze od

Artykuły powiązane