Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 16 lipiec 2012 19:24

Poznań: indyjski racjonalizm kontra fala rosnącej religijności

Napisał 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Oficjalny plakat wydarzenia. Oficjalny plakat wydarzenia.

Ośrodek Poznański Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład Sanala Edamaruku pt. Czy indyjski racjonalizm może powstrzymać falę rosnącej religijności w Indiach?, który odbedzie się we wtorek, 17 lipca 2012 r. o godz. 18:00 w Domie Ekonomisty (Poznań, ul. Klasztorna 24/25).

Sanal Edamaruku jest czołowym działaczem światowego ruchu racjonalistycznego, założycielemRationalist International. Sanal demaskuje magików, szarlatanów i przesądy w swoim kraju, pisze artykuły i książki, wydaje gazetę ateistyczno - racjonalistyczną, występuje w TV, daje wykłady (także w krajach zachodu), organizuje międzynarodowe konferencje racjonalistyczne.

W kwietniu 2012 Sanal został oskarżony o obrazę uczuć przez Kościół Katolicki w Mumbaju za zdemaskowanie rzekomego cudu płaczącej figury Chrystusa. Tylko wyjazd z kraju (obecna wizyta w Polsce jest jego częścią) pozwolił mu uniknąć aresztowania przez policję za bluźnierstwo (4 lipca policja zjawiła się w domu Sanala z nakazem aresztowania).

Wykład będzie na bieżąco tłumaczony na język polski.

Salę w Domu Ekonomisty udostępniła fundacja ZaCzyn

Wstęp wolny.

Strona wydarzenia na Facebooku.

Lokalizacja wydarzenia na mapie:


Wyświetl większą mapę
Ostatnio zmieniany czwartek, 16 sierpień 2012 00:15
Administrator

Artykuł zamieszczony przez Administratora strony PSR. W razie problemów technicznych skontaktuj się, pisząc na adres: it [at] psr [kropka] org [kropka] pl.

Najnowsze od Administrator

Artykuły powiązane