Wydrukuj tę stronę
sobota, 10 wrzesień 2011 17:36

Wizyta organizacji skarżących papieża

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Organizacja SNAP, prowadzona przez ofiary molestowania księży, oraz CCR (Centrum Obrony Praw Konstytucyjnych) odwiedzają Polskę. Organizacje złożyły skargę do Międzynarodowego Trybunału Karnego, żądając zbadania, czy Papież Benedykt XVI oraz trzej kardynałowie dopuścili się zbrodni przeciwko ludzkości.

Spotkanie z przedstawicielami tych organizacji odbędzie się 18 września (niedziela) w Warszawie.

Temat molestowania seksualnego w Kościele będzie poruszany nie tylko w kontekście kryzysu instytucji, ale także jako duży problem społeczny, gdyż milczenie wokół pedofilii w Kościele odbywa się zarówno ze współudziałem wiernych, jak i z udziałem osób z Kościołem niezwiązanych.

Program wizyty (18 września):

  • 10:00 – spotkanie publiczne pod Kościołem św. Krzyża (Krakowskie Przedmieście 3), na którym będziemy rozmawiać z mieszkańcami Warszawy i domagać się niezależnego śledztwa w sprawie tuszowania przypadków molestowania w Kościele.
  • 12:00 – konferencja prasowa w sali konferencyjnej Hotelu Harenda (Krakowskie Przedmieście 4/6), gdzie opowiemy o naszych doświadczeniach, odpowiemy na Państwa pytania i wysłuchamy opinii.
  • 14:00 – zamknięte spotkanie dla ofiar molestowania i ich rodzin (Hotel Harenda) – zapraszamy tylko tych, którzy byli molestowani i ich najbliższe rodziny.

Źródło: komunikat prasowy Kliniki dialogu.

Ostatnio zmieniany wtorek, 01 maj 2012 07:06
Administrator

Artykuł zamieszczony przez Administratora strony PSR. W razie problemów technicznych skontaktuj się, pisząc na adres: it [at] psr [kropka] org [kropka] pl.

Najnowsze od Administrator