Wydrukuj tę stronę
czwartek, 12 lipiec 2012 22:37

Szczecin: święci mężowie w Indiach - od fakirów po ascetów

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Oficjalny plakat wydarzenia. Oficjalny plakat wydarzenia.

Oddział Szczeciński Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład Sanala Edamaruku pt. Święci mężowie w Indiach – od latających fakirów po głodzących się na śmierć ascetów, który odbedzie się w sobotę, 14 lipca 2012 r. o godz. 17:00 w Sali Kominkowej Szczecińskiego Inkubatora Kultury (al. Wojska Polskiego 90).

Sanal Edamaruku stoi na czele jednej z największych i najprężniejszych organizacji racjonalistycznych na świecie - Indian Rationalist Association (New Delhi).

Wykłady Sanala cieszą się wielką popularnością w zachodniej Europie. Napisał kilka książek i dziesiątki artykułów tłumaczonych na wiele języków. Jego działalność krzewiąca kulturę rozumu w otoczeniu radykalnie niesprzyjającym, ukierunkowana przede wszystkim na indyjskie wsie, spowodowała tam "cichą rewolucję" mentalną ludności.

Dzięki głośnej (nie tylko w samych Indiach, ale i w mediach światowych: Discovery, BBC, CNN, New York Times, Washington Post, Independent, Times, Guardian, Telegraph, Time, Newsweek i in.) i dynamicznej społecznie kampanii Edamaruku (słynne programy Guru Busters, które zdemaskowały takich guru jak Sai Baba), otwiera się na nowe sposoby myślenia i postrzegania świata.

Obecnie Sanalowi grozi aresztowanie z powodu oskarżenia o bluźnierstwo. Indyjscy katolicy pozwali go za zdemaskowanie "płaczącego" posążka Jezusa, którego "łzy" ostatecznie okazały się wodą z dziurawej rury biegnącej do pobliskiej pralni.

Wykład będzie na bieżąco tłumaczony na język polski.

Wstęp wolny.

Strona wydarzenia na Facebooku.

Lokalizacja wydarzenia na mapie:


Wyświetl większą mapę
Ostatnio zmieniany czwartek, 12 lipiec 2012 23:06
Administrator

Artykuł zamieszczony przez Administratora strony PSR. W razie problemów technicznych skontaktuj się, pisząc na adres: it [at] psr [kropka] org [kropka] pl.

Najnowsze od Administrator

Artykuły powiązane