Wydrukuj tę stronę
sobota, 14 lipiec 2012 12:41

Warszawa: wpływ religii na status i sytuację kobiety w Indiach

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Plakat promocyjny Plakat promocyjny (c) Adrian Zwoliński

Oddział Warszawski Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na wykład lidera indyjskich racjonalistów, Sanala Edamaruku, pt. Wpływ religii na status i sytuację kobiety w Indiach, który odbędzie się w czwartek, 19 lipca 2012 r. o godz. 18:00. w Warszawie w klubie Podróżnik (ul. Alojzego Felińskiego 37).

Sanal Edamaruku to znany nie tylko w Indiach, ale i na świecie, działacz na rzecz świeckości państwa, prezes Stowarzyszenia Indyjskich Racjonalistów (liczącego sobie ponad sto tysięcy członków i zrzeszonego w IHEU), założyciel Rationalist International, organizator trzech międzynarodowych konferencji racjonalistycznych, honorowy członek brytyjskiego Stowarzyszenia Racjonalistów, autor 25 książek i licznych artykułów. Jako pierwszy w historii przetłumaczył dzieło K. Darwina O powstawaniu gatunków na język mieszkańców Indii, a także wydał tą książkę (jest właścicielem wydawnictwa).

Jest postacią z "pierwszej ligi" światowego racjonalizmu i przyjacielem Richarda Dawkinsa. Zasłynął w swoim kraju jako demaskator rzekomych "cudów" i chciwych guru. Obecnie jest prześladowany przez organizacje katolickie w Indiach za zdemaskowanie fałszywego "cudu" w jednym z tamtejszych kościołów.

Wykład będzie na bieżąco tłumaczony z angielskiego na polski.

Strona wydarzenia na Facebooku.

Lokalizacja wydarzenia na mapie:


Wyświetl większą mapę

Ostatnio zmieniany niedziela, 15 lipiec 2012 17:17
Michał Andrzej Michałowski

Wiceprzewodniczący Warszawskiego Forum Lewicy, działacz na rzecz praw zwierząt oraz promocji gospodarki zasobowej. Student trzeciego roku na kierunku Informatyka na Wojskowej Akademii Technicznej. Należy także do Europejskiej Grupy Roboczej IHEYO.

Najnowsze od Michał Andrzej Michałowski

Artykuły powiązane