Błąd
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 47
Wydrukuj tę stronę
niedziela, 03 styczeń 2010 16:13

90 świeczek na torcie Ateisty

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów świętuje 90. urodziny jednego z najwybitniejszych polskich myślicieli - profesora Andrzeja Nowickiego

27 maja 2009 r. polskie i międzynarodowe środowiska ateistyczne czeka wielkie święto: 90. urodziny obchodzi wybitny filozof – prof. Andrzej Rusław Nowicki, uczeń prof. Tatarkiewicza i prof. Kotarbińskiego, twórca pierwszego polskiego pisma religioznawczego, współzałożyciel Stowarzyszenia Ateistów i Wolnomyślicieli.

Z tej okazji Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów organizuje szereg interesujących wydarzeń. Do uczestnictwa zapraszamy wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się czegoś o życiu wielkich filozofów przedwojennej Polski, poznać ateistyczną teorię nieśmiertelności i spotkać przedstawicieli współczesnego ruchu racjonalistycznego.

Ktoś wytknął, że obchody 90. urodzin prof. Andrzeja Nowickiego przybrały kształt religijnych uroczystości. Stado owiec odprawia bezrefleksyjne modły do swojego bóstwa. Nie do końca.

W dzisiejszych warunkach panowania wyboru między postmodernistyczym układaniem swojej "tożsamości" z niekończącej się liczby puzzli, a katolickopodobnymi tworami monoczłowieka, Nowicki może trafiać do bardziej wymagających odbiorców. A jeśli nawet było tutaj coś z pierwotnej obrzędowości? Czy ruch z ponad 100-letnią tradycją nie ma prawa podniośle celebrować swoich rocznic, doceniać swoich twórców? Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów uznało, że ma i zorganizowało obchody na cześć twórcy ateistycznej koncepcji nieśmiertelności. Składało się na nie kilka wydarzeń.

Ostatnio zmieniany sobota, 05 maj 2012 04:43

Najnowsze od