Wydrukuj tę stronę
czwartek, 25 luty 2016 12:57

Warszawa: Dzień Przyszłości

Napisał 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów zaprasza na obchody Dnia Przyszłości. Wstęp bezpłatny! (ze względu na ograniczony rozmiar, sala może pomieścić maksymalnie 40 osób). Miejsce wydarzenia - Rotacyjny Dom Kultury na Jazdowie, Jazdów 3/18, 00-467 Warszawa.

 
Święta we wspaniały sposób angażują uwagę i energię ludzi. Większość z naszych świąt jest związana z wydarzeniami lub z osobami z przeszłości, albo z rytmem przyrody. Historia i natura są wspaniałe, i powinno się im oddawać należne honory - jednak niezwykła przyszłość, którą wspólnie budujemy, również zasługuje, aby ją uczcić. Dzień Przyszłości to sposób na dostrzeżenie i oddanie hołdu pracy coraz większej liczby ludzi na całym świecie, którzy działają, by stworzyć dla nas znacząco lepszą przyszłość.
Idea Dnia Przyszłości pojawiła się podczas ...międzynarodowej konferencji Humanity+ Leadership: MINDS 15 września 2011 roku i spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem. Głównym inicjatorem obchodów tego święta na całym świecie jest organizacja HUMANITY+ Począwszy od 2012 roku organizacją Dnia Przyszłości w Polsce zajmuje się Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów.
Program:
 
18:00 - Słowo wstępu, czym jest Dzień Przyszłości
18:05 - Jakie zmiany technologiczne, ekonomiczne i społeczne czekają nas w najbliższych 50 latach? - wykład, Sebastian Starzyński
19:30 - Zastępowanie ludzi przez maszyny - zagrożenie czy szansa? - wykład, Jakub Kozdrowicz
20:15 - Dyskusja
22:00 - Zakończenie

 

Jacek Tabisz

Od grudnia 2011 prezes PSR. Ateista, poeta, muzyk. Publicysta "Racjonalisty" i jeden z najaktywniejszych członków forum. Od niedawna pełni też funkcję celebranta Ceremonii Humanistycznych. Studiował historię sztuki, a następnie prowadził własne badania dotyczące sztuki Orientu podczas pobytów w Indiach, na Sri Lance i w Turcji. Autor najobszerniejszego kompendium wiedzy nt. klasycznej muzyki indyjskiej w języku polskim, opublikowanego na stronie Hanuman.pl. Sam gra głównie muzykę średniowieczną z zastosowaniem polifonicznej techniki gry na dwóch fletach, tzw. tibiae multiplex. Przede wszystkim jednak pisze poezję filozoficzną, inspirowaną mechanizmami natury, oraz odkryciami nauki. Stawia sobie za cel połączenie nauki i sztuki.

Najnowsze od Jacek Tabisz