Wydrukuj tę stronę
niedziela, 15 kwiecień 2018 12:27

Wrocław: Popieramy naukę!

Napisała 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

22 kwietnia to Dzień Ziemi, to także dzień międzynarodowej akcji March for Science, stanowiącej przypomnienie, jak ważna dla naszego życia jest nauka i jej rozwój. W Polsce Marsz dla Nauki odbywa się w tym roku w Warszawie; tym, którzy zostają we Wrocławiu, proponujemy wydarzenie wspierające: grupowe zdjęcie pod pomnikiem Kopernika z bannerami wyrażającymi poparcie dla rozwoju nauki i sprzeciw wobec nacisków hamujących tenże rozwój.

Zapraszamy wszystkich, którzy popierają ideę działań politycznych opartych na solidnej wiedzy naukowej i tych, którzy uważają, że nauka to fundament naszej cywilizacji. Spotykamy się o godzinie 14 w niedzielę 22 kwietnia pod pomnikiem Kopernika w Parku Staromiejskim.

Po grupowym zdjęciu zapraszamy także na godzinę 15 do Klubokawiarni Minerwa (ul. Kuźnicza 29a, wejście przez Kalaczakrę) na debatę "Komu potrzebna jest nauka?". Wstęp wolny, wydarzenie ma charakter otwarty. Nazwiska gości zdradzimy już wkrótce :-)

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/167207240662386/

A tu link do warszawskiego marszu dla zainteresowanych: https://www.facebook.com/events/147719102656489/

Ostatnio zmieniany niedziela, 15 kwiecień 2018 12:39
Kaja Bryx

Przewodnicząca Oddziału Dolnośląskiego PSR (od stycznia 2012 r.). Ateistka, filolożka, językoznawczyni. Tłumaczy poezję z łaciny, greki, hiszpańskiego i angielskiego. Lubi uczyć się rzadkich języków, interesuje się sztuką i naukami przyrodniczymi. Propaguje też w Polsce wiedzę o kulturze indyjskiej, obalając krążące stereotypy. Swoim działaniem pragnie dawać wyraz ateizmowi pozytywnemu, który jest nie tyle zaprzeczeniem religii, ile przede wszystkim afirmacyjnym światopoglądem opartym na nauce i filozofii, a znajdującym swój najpełniejszy wyraz w sztuce.

Najnowsze od Kaja Bryx

Artykuły powiązane