Wydrukuj tę stronę
wtorek, 20 listopad 2018 23:19

Wrocław: Żyć z autyzmem. Spotkanie z Rafałem Motriukiem

Napisała 
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie zorganizowane przez PSR Wrocław we współpracy z Klubem Sceptyków Polskich w Tajnych Kompletach (Przejście Garncarskie 2). Tym razem spotykamy się we wtorek 27 listopada o godz. 18:00, aby porozmawiać o autyzmie.

Czym jest wysokofunkcjonujący autyzm? Jak rozpoznać jego cechy i co one oznaczają dla osoby autystycznej, jej rodziny i otoczenia? Jak im pomóc i czy taka pomoc w ogóle jest potrzebna? Co zrobić, by ludzie z autyzmem - czasem niepełnosprawni - stali się wyjątkowymi pracownikami w firmach?

Na te pytania postara się odpowiedzieć dziennikarz naukowy (ex-BBC, Polskie Radio) i autor książki "Autistic Son, Desperate Dad", Rafał Motriuk. Rozmowę poprowadzi Tomasz Witkowski.

Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy!

Ostatnio zmieniany wtorek, 20 listopad 2018 23:23
Kaja Bryx

Przewodnicząca Oddziału Dolnośląskiego PSR (od stycznia 2012 r.). Ateistka, filolożka, językoznawczyni. Tłumaczy poezję z łaciny, greki, hiszpańskiego i angielskiego. Lubi uczyć się rzadkich języków, interesuje się sztuką i naukami przyrodniczymi. Propaguje też w Polsce wiedzę o kulturze indyjskiej, obalając krążące stereotypy. Swoim działaniem pragnie dawać wyraz ateizmowi pozytywnemu, który jest nie tyle zaprzeczeniem religii, ile przede wszystkim afirmacyjnym światopoglądem opartym na nauce i filozofii, a znajdującym swój najpełniejszy wyraz w sztuce.

Najnowsze od Kaja Bryx

Artykuły powiązane