Wydrukuj tę stronę
środa, 06 marzec 2013 07:04

Wrocław: Feminizm chrześcijański, judaistyczny, świecki

Napisała 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Oficjalny plakat wydarzenia. Oficjalny plakat wydarzenia. (c) Jacek Tabisz

W imieniu Oddziału Wrocławskiego PSR zapraszam serdecznie na wykład Sebastiana Kotlarza "Mesjasz Wilhelmina i papieżyca Manfreda. Status kobiety w dawnym judaizmie i chrześcijaństwie", który odbędzie się 7 marca 2013 r. o godz. 18:00 w INS Ram Pam Pam Pam (Wrocław, Rynek 48, I piętro).

Sebastian Kotlarz jest politologiem, działaczem feministycznym i radnym gminy Kąty Wrocławskie z ramienia Partii Zielonych 2004. Jest autorem licznych artykułów o tematyce feministycznej. Sam siebie nazywa "judeochrześcijańskim feministą".

Po wykładzie odbędzie się debata: "Feminizm chrześcijański, feminizm judaistyczny, feminizm świecki - podobieństwa i różnice".

Wstęp wolny.

Lokalizacja wydarzenia na mapie:


Wyświetl większą mapę
Ostatnio zmieniany środa, 06 marzec 2013 07:13
Kaja Bryx

Przewodnicząca Oddziału Dolnośląskiego PSR (od stycznia 2012 r.). Ateistka, filolożka, językoznawczyni. Tłumaczy poezję z łaciny, greki, hiszpańskiego i angielskiego. Lubi uczyć się rzadkich języków, interesuje się sztuką i naukami przyrodniczymi. Propaguje też w Polsce wiedzę o kulturze indyjskiej, obalając krążące stereotypy. Swoim działaniem pragnie dawać wyraz ateizmowi pozytywnemu, który jest nie tyle zaprzeczeniem religii, ile przede wszystkim afirmacyjnym światopoglądem opartym na nauce i filozofii, a znajdującym swój najpełniejszy wyraz w sztuce.

Najnowsze od Kaja Bryx

Artykuły powiązane