Wydrukuj tę stronę
wtorek, 18 czerwiec 2013 17:20

Wrocław: Nowe Średniowiecze i kreacjonizm w akcji

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Oficjalny plakat wydarzenia. Oficjalny plakat wydarzenia. (c) Jacek Tabisz

Zapraszamy na panel dyskusyjny pt. „Nowe Średniowiecze: nowa odsłona - Kreacjonizm w akcji”, który odbędzie się w najbliższy czwartek, 20 czerwca 2013 r. o godz. 18:00, w INS Ram Pam Pam Pam (Wrocław, Rynek 48, I piętro, obok Empiku).

Panel z udziałem Radka Czarneckiego i Jacka Tabisza będzie poświęcony tematyce Nowego Średniowiecza, w rozumieniu możliwego załamania się naszej cywilizacji pod wpływem modnych nurtów ideowych, religijnych i nie tylko, które torpedują racjonalne myślenie i całościową wizję rzeczywistości.

To już druga odsłona tego tematu w PSR Wrocław. Tym razem paneliści przedstawią między innymi problem klasycznego kreacjonizmu, który jest całkiem mocno obecny w naszym kraju, choć z bliżej nieznanych względów niezauważany. Innym wątkiem będzie narastający fundamentalizm niektórych muzułmanów, doprowadzający do zdarzeń groźnych i niepokojących, na które demokratyczne społeczeństwa Europy nie potrafią póki co znaleźć racjonalnej odpowiedzi.

Wykład będzie ilustrowany przykładami popularnych sztuczek.

Wstęp wolny.

Lokalizacja wydarzenia na mapie:


Wyświetl większą mapę

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 22 lipiec 2013 10:15
Jarosław Augustynowicz

Z wykształcenia ekonometryk. W Polskim Stowarzyszeniu Racjonalistów od 2009 roku. Ciągle zafascynowany odkrywaniem, że tak często jest inaczej niż się powszechnie wydaje.

Najnowsze od Jarosław Augustynowicz

Artykuły powiązane