Wydrukuj tę stronę
niedziela, 29 wrzesień 2013 23:57

Wrocław: zapraszamy na Marsz Równości!

Napisała 
Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Oddział Wrocławski PSR zaprasza do udziału w Marszu Równości, organizowanym 5 października przez Stowarzyszenie Q Alternatywie. Marsz rozpocznie się o godzinie 13:00, pod pomnikiem Bolesława Chrobrego na ul. Świdnickiej.

Podobnie jak w zeszłym roku wspieramy inicjatywę Stowarzyszenia Q Alternatywie, mającą na celu zwrócenie uwagi władz i mieszkańców miasta na powszechną we Wrocławiu i w całej Polsce dyskryminację osób nie mieszczących się w stereotypowym schemacie „polskiej rodziny”. Jako racjonaliści uważamy, że dobór partnerów seksualnych jest indywidualną sprawą każdego człowieka a dyskryminacja na tym tle wynika z zabobonu i nie może być na nią społecznego przyzwolenia. Uczestnicząc w Marszu Równości chcemy także zaprotestować przeciwko agresywnym poczynaniom faszyzujących narodowców, którzy w imię wartości katolickich wdzierają się na uniwersytety, aby blokować wykłady wolnomyślicieli, a na ulicach dopuszczają się aktów przemocy wobec „innego”. 

Tegoroczny marsz, który odbędzie się pod hasłem „Miłość nie pyta o płeć”, zawiera także blok solidarności z osobami LGBTQ w Rosji, współtworzony wraz z Amnesty International. Po marszu będzie można podpisać petycję skierowaną do Prezydenta Rosji, Władimira Putina, wzywającą do respektowania podstawowych praw człowieka.

Więcej o Marszu Równości można przeczytać na stronie organizatorów: http://www.qalternatywie.pl/marsz-rownosci-2013/
Strona wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1377422475825846/?fref=ts

Ostatnio zmieniany piątek, 04 październik 2013 19:00
Kaja Bryx

Przewodnicząca Oddziału Dolnośląskiego PSR (od stycznia 2012 r.). Ateistka, filolożka, językoznawczyni. Tłumaczy poezję z łaciny, greki, hiszpańskiego i angielskiego. Lubi uczyć się rzadkich języków, interesuje się sztuką i naukami przyrodniczymi. Propaguje też w Polsce wiedzę o kulturze indyjskiej, obalając krążące stereotypy. Swoim działaniem pragnie dawać wyraz ateizmowi pozytywnemu, który jest nie tyle zaprzeczeniem religii, ile przede wszystkim afirmacyjnym światopoglądem opartym na nauce i filozofii, a znajdującym swój najpełniejszy wyraz w sztuce.

Najnowsze od Kaja Bryx

Artykuły powiązane