Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 21 październik 2013 10:23

Wrocław: Aga na antypodach - ropuchy, węże i ewolucja

Napisała 
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Zapraszamy na wykład dr Bartosza Borczyka "Aga na antypodach - ropuchy, węże i ewolucja", który odbędzie się 24 października o godzinie 18:15 w INS Ram Pam Pam Pam (Rynek 48, I piętro, nad Pizzą Hut, obok Empiku).

W 1935 roku potomstwo 101 osobników ropuchy agi zostało wypuszczone w okolicy Gordonvale (Queensland, Australia). Dzisiaj areał tego gatunku w Australii to ponad 1000000 km2 i wciąż się powiększa. Ta inwazja to ekologiczna katastrofa o niespotykanym zasięgu. To równocześnie unikalna okazja, aby przyłapać ewolucję na gorącym uczynku. Możemy zobaczyć, jak zmienia się lokalna fauna pod wpływem agi i jak zmienia się aga w nowym dla niej środowisku.

Dr Bartosz Borczyk jest adiunktem w Zakładzie Biologii Ewolucyjnej i Ochrony Kręgowców Uniwersytetu Wrocławskiego oraz redaktorem pomocniczym "Zoologica Poloniae". Zajmuje się także popularyzacją nauki, m.in. współorganizując Środowe Spotkania z Przyrodą we Wrocławiu. Zachęcamy do odwiedzenia jego bloga: http://bborczyk.wordpress.com/

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 październik 2013 15:07
Kaja Bryx

Przewodnicząca Oddziału Dolnośląskiego PSR (od stycznia 2012 r.). Ateistka, filolożka, językoznawczyni. Tłumaczy poezję z łaciny, greki, hiszpańskiego i angielskiego. Lubi uczyć się rzadkich języków, interesuje się sztuką i naukami przyrodniczymi. Propaguje też w Polsce wiedzę o kulturze indyjskiej, obalając krążące stereotypy. Swoim działaniem pragnie dawać wyraz ateizmowi pozytywnemu, który jest nie tyle zaprzeczeniem religii, ile przede wszystkim afirmacyjnym światopoglądem opartym na nauce i filozofii, a znajdującym swój najpełniejszy wyraz w sztuce.

Najnowsze od Kaja Bryx

Artykuły powiązane