Wydrukuj tę stronę
wtorek, 03 grudzień 2013 07:13

PSR Wrocław na Marszu Równości 2013

Napisane przez  Kamil Gaweł
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Dnia 5 października 2013 delegacja członków Wrocławskiego Oddziału PSR wzięła udział w Marszu Równości. Wydarzenie to było elementem centralnym QUEER Festiwal organizowanego we Wrocławiu przez Stowarzyszenie Q Alternatywie. Członkowie naszego oddziału już po raz drugi brali udział w tego typu inicjatywie. W tym roku Marsz Równości odbył się pod hasłem "Miłość nie pyta o płeć!". Dodatkowo zorganizowano blok solidarności z osobami LGBTQ w Rosji, w czym Stowarzyszenie Q Alternatywie było wspierane przez Amnesty International.

Przed wydarzeniem podnosiły się głosy, iż może być ono blokowane przez przedstawicieli środowisk nacjonalistycznych, którzy jednak nie otrzymali oficjalnej zgody władz miasta na kontrmanifestację. Ostatecznie okazało się, że Marsz przebiegł spokojnie; obyło się bez większych incydentów.

Czy PSR powinno angażować się w tego typu działalność? W mojej ocenie zangażowanie społeczne w budowę racjonalistycznego społeczeństwa powinno stanowić fundament naszej działalności, a nietolerancja wobec osób o innej orientacji seksualnej, tożsamości płciowej czy nietradycyjnym sposobie życia jest niemal zawsze wynikiem zabobonu.

Artykuły powiązane