Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 15 październik 2012 17:40

Nasz przedstawiciel na Walnym Zjeździe IHEYO 2012 w Amsterdamie

Napisała 
Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Michał Michałowski z Oddziału Warszawskiego udał się do Amsterdamu jako delegat PSR na doroczne Walne Zgromadzenie Międzynarodowej Humanistycznej i Etycznej Organizacji Młodzieżowej (IHEYO).

Walne Zgromadzenie jest najważniejszym organem decyzyjnym IHEYO, a w tym roku do jego obowiązków należy także wybranie nowego Zarządu, jako że dobiega końca dwuletnia kadencja dotychczasowych władz.

Jednym z fundamentalnych założeń IHEYO, organizacji zrzeszającej stowarzyszenia humanistów, racjonalistów, ateistów, sceptyków i wolnomyślicieli do 35 roku życia, która działa pod skrzydłami IHEU (Międzynarodowej Humanistycznej i Etycznej Unii), jest zintegrowanie młodych działaczy humanistycznych i umożliwienie im realizowania wspólnych projektów. W dalszej perspektywie chodzi o stworzenie globalnego ruchu, który walczyłby o przestrzeganie praw człowieka i promował wartości humanistyczne.

W obrębie IHEYO działają trzy Grupy Robocze: Afrykańska, Azjatycka i Europejska. Spotkanie tej ostatniej odbyło się w lutym b. r. w Berlinie i reprezentował nas na nim także Michał Michałowski. Jego sprawozdanie można przeczytać tutaj. Grupa Europejska dba o wymianę informacji pomiędzy poszczególnymi organizacjami członkowskimi i powoli wypracowuje wspólne projekty. W sierpniu 2013 roku w Brukseli odbędą się Dni Europejskiej Humanistycznej Młodzieży – kongres dotyczący Europy XXI wieku, jej polityki, społeczeństwa i miejsca nauki, etyki oraz humanizmu w tejże Europie oczami jej młodych obywateli.

IHEYO zrzesza wiele organizacji z całego świata, ale pełnoprawnych członków posiadających prawo głosu jest tylko 19, co daje PSR, jako jednemu z nich, potencjalnie duży wpływ na przyszłe działania IHEYO. Członkowie naszego Stowarzyszenia, którzy nie ukończyli 35-go roku życia, mają także prawo kandydować do Zarządu IHEYO. Zachęcam wszystkich naszych młodych członków do kontaktowania się z Michałem i angażowania się we współpracę z młodzieżą innych krajów, której przyświecają te same co nam cele.

Więcej o Walnym Zgromadzeniu IHEYO opowie nam po powrocie sam Delegat.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 październik 2012 21:55
Kaja Bryx

Przewodnicząca Oddziału Dolnośląskiego PSR (od stycznia 2012 r.). Ateistka, filolożka, językoznawczyni. Tłumaczy poezję z łaciny, greki, hiszpańskiego i angielskiego. Lubi uczyć się rzadkich języków, interesuje się sztuką i naukami przyrodniczymi. Propaguje też w Polsce wiedzę o kulturze indyjskiej, obalając krążące stereotypy. Swoim działaniem pragnie dawać wyraz ateizmowi pozytywnemu, który jest nie tyle zaprzeczeniem religii, ile przede wszystkim afirmacyjnym światopoglądem opartym na nauce i filozofii, a znajdującym swój najpełniejszy wyraz w sztuce.

Najnowsze od Kaja Bryx

Artykuły powiązane