Wydrukuj tę stronę
piątek, 10 czerwiec 2022 13:34

Konferencja Three Seas One Oppurtunity

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Z inicjatorką i organizatorką wydarzenia Małgorzatą Samojedny Z inicjatorką i organizatorką wydarzenia Małgorzatą Samojedny

W dniach 18-19 maja 2022r. wiceprezes naszego Stowarzyszenia Kamil Gaweł reprezentował nas na Konferencji Three Seas One Oppurtunity, która odbywała się Zielonej Górze. Wydarzenie to zorganizowane zostało w nowoczesnej bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego, który obok pisma ,,Układ Sił" był jednym z organizatorów wydarzenia.

Patronem inicjatywy było Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Kamil Gaweł wystąpił na zorganizowanym w ramach tej konferencji Panelu Młodych Ekspertów. Jego wystąpienie ,,Od Międzymorza do Trójmorza. Dwie wizje integracji Europy Środkowo-Wschodniej" dotyczyło porównania historycznej oraz współczesnej wizji integracji naszego regionu.
Bycie częścią dyskusji poświęconej problemowi pozwala zanalizować zagadnienie z perspektywy Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Jesteśmy podmiotem, który ma ambicje być częscią toczących się społeczno- politycznych dyskusji!

Ostatnio zmieniany piątek, 10 czerwiec 2022 13:43
Jacek Tabisz

Od grudnia 2011 prezes PSR. Ateista, poeta, muzyk. Publicysta "Racjonalisty" i jeden z najaktywniejszych członków forum. Od niedawna pełni też funkcję celebranta Ceremonii Humanistycznych. Studiował historię sztuki, a następnie prowadził własne badania dotyczące sztuki Orientu podczas pobytów w Indiach, na Sri Lance i w Turcji. Autor najobszerniejszego kompendium wiedzy nt. klasycznej muzyki indyjskiej w języku polskim, opublikowanego na stronie Hanuman.pl. Sam gra głównie muzykę średniowieczną z zastosowaniem polifonicznej techniki gry na dwóch fletach, tzw. tibiae multiplex. Przede wszystkim jednak pisze poezję filozoficzną, inspirowaną mechanizmami natury, oraz odkryciami nauki. Stawia sobie za cel połączenie nauki i sztuki.

Najnowsze od Jacek Tabisz