Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 16 sierpień 2021 11:53

Sytuacja w Kabulu

Napisał 
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów wyraża głębokie zaniepokojenie związane z sytuacją panującą w Kabulu, stolicy Afganistanu. Po dwudziestu latach interwencji sił międzynarodowych w Afganistanie za sprawą błędnej i nieodpowiedzialnej decyzji prezydenta USA Joe Bidena Afganowie opowiadający się za światem wolnym od teokracji i islamskiej inkwizycji zostali nagle pozostawieni na pastwę losu. Na największe potępienie zasługuje oczywiście islam, religia opresyjna wobec osób niewierzących i należących do innych wyznań. To jego ortodoksyjna interpretacja przyświeca okrutnym i ludobójczym działaniom Talibów, którzy sami siebie zwą "studentami", w domyśle oczywiście "studentami Koranu".

W związku z zaistniałą sutuacją PSR apeluje do społeczności międzynarodowej, aby pomogła w ratowaniu tych Afganów, którym zagrażają rządy Talibów. W pierwszym rzędzie ratunku potrzebują afgańscy ateiści i agnostycy, oraz osoby będące innego wyznania niż islam. PSR wyraża też ubolewanie w stosunku do nieodpowiedzialnej polityki zagranicznej prezydenta USA Joe Bidena. Ciężko uwierzyć, aby przywódca Wolnego Świata nie wiedział, że natychmiast po opuszczeniu Kabulu przez jego wojska na stolicę Afganistanu ruszą Talibowie. Ich oddziały musiały już czekać w pogotowiu.

Czytany 654 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 16 sierpień 2021 17:50
Jacek Tabisz

Od grudnia 2011 prezes PSR. Ateista, poeta, muzyk. Publicysta "Racjonalisty" i jeden z najaktywniejszych członków forum. Od niedawna pełni też funkcję celebranta Ceremonii Humanistycznych. Studiował historię sztuki, a następnie prowadził własne badania dotyczące sztuki Orientu podczas pobytów w Indiach, na Sri Lance i w Turcji. Autor najobszerniejszego kompendium wiedzy nt. klasycznej muzyki indyjskiej w języku polskim, opublikowanego na stronie Hanuman.pl. Sam gra głównie muzykę średniowieczną z zastosowaniem polifonicznej techniki gry na dwóch fletach, tzw. tibiae multiplex. Przede wszystkim jednak pisze poezję filozoficzną, inspirowaną mechanizmami natury, oraz odkryciami nauki. Stawia sobie za cel połączenie nauki i sztuki.

Najnowsze od Jacek Tabisz

Artykuły powiązane