1 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przyszłości. Jest to czas, który warto przeznaczyć na spojrzenie w przyszłość z optymizmem, z wiarą w ludzką mądrość, wynalazczość, w przemysł, technikę i naukę. W dzisiejszych czasach nieco trudno o optymizm, lecz złe czasy zawsze przemijają, a ludzkość buduje i odbudowuje.
Możemy piętnować wady ludzkości, lecz pamiętajmy też o jej zaletach. Boimy się o klimat Ziemi, pamiętajmy jednak, że to oczami świadomych istot wszechświat sam na siebie patrzy. A my jesteśmy istotami świadomymi, czymś bardzo niezwykłym wśród nieskończonej masy skał i gazowych obłoków wszechświata. Wierzymy, że ta nieograniczona przestrzeń wciąż czeka na ludzkich odkrywców i pionierów, zaś w Dzień Przyszłości wysyłamy im w przyszłość znak naszej wiary w postęp, w sens eksploracji i budowania.
Z okazji tego święta ponownie zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla dzieci na prace dotyczące przyszłości. Napłynęły do nas prace z czterech domów dziecka. Wkrótce ogłosimy zwycięzców i roześlemy nagrody.
Od grudnia 2011 prezes PSR, obecnie wiceprezes. Ateista, poeta, muzyk. Publicysta „Racjonalisty” i jeden z najaktywniejszych członków forum. Od kilkunastu lat pełni też funkcję celebranta Ceremonii Humanistycznych. Studiował historię sztuki, a następnie prowadził własne badania dotyczące sztuki Orientu podczas pobytów w Indiach, na Sri Lance, na indonezyjskiej Bali (polecamy temat „Bali” na Racjonalista.tv) i w Turcji. Autor najobszerniejszego kompendium wiedzy nt. klasycznej muzyki indyjskiej w języku polskim, opublikowanego na stronie Hanuman.pl i w dużej mierze dostępnego też na racjonalista.tv (wpisz „Indie” w wyszukiwarkę). Sam gra głównie muzykę średniowieczną z zastosowaniem polifonicznej techniki gry na dwóch fletach, tzw. tibiae multiplex. Przede wszystkim jednak pisze poezję filozoficzną, inspirowaną mechanizmami natury, oraz odkryciami nauki. Stawia sobie za cel połączenie nauki i sztuki. W 2022 roku wyszła jego książka „Nowy humanizm. W stronę nowego wspaniałego świata bez ideologii”.