Miło jest przeglądać zasoby własnej pamięci i Internetu, aby dowiedzieć się, kiedy odkryto drobne i wielkie technologie. Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, czyje wynalazki diametralnie zmieniają nasze życie i świat wokół nas. Żyjemy obecnie w epoce modnego purytanizmu. Boimy się siebie, boimy się techniki i cywilizacji. Widzimy, że rozwój ma swoją cenę i nie chcemy za niego płacić. Jednak jedyną receptą na problemy z globalnym ociepleniem jest ucieczka do przodu, nie zaś chowanie głowy w piasek udając, że możemy wrócić do dawnych czasów.
Zapraszam do obejrzenia nowinek z samego środka lata. Przygotowywałem je w Polsce i podczas wakacyjnych wojaży, na co pozwoliła mi nowoczesna technika. Bez trudu mogłem generować ilustrujące nowinkę grafiki, zaś całość ubierałem w dopasowany przeze mnie szablon Adobe. To wszystko było możliwe na komputerze mieszczącym się w dłoni i dzięki temu, że Internet dociera w najbardziej osamotnione zakątki Ziemi, jak choćby wyspa Mahe na Seszelach, odległa od stałych lądów o tysiące kilometrów.
Pełne rozwinięcie informacji zawartej w niektórych wpisach znajdziecie na Facebooku, na stronie Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów.
Jeśli uważacie, że oświecenie nadal trwa i postęp jest czymś zasadniczo pozytywnym, jeśli nie jesteście pogrążonymi w depresji postmodernistami, wspierajcie nasze stowarzyszenie!
Od grudnia 2011 prezes PSR, obecnie wiceprezes. Ateista, poeta, muzyk. Publicysta „Racjonalisty” i jeden z najaktywniejszych członków forum. Od kilkunastu lat pełni też funkcję celebranta Ceremonii Humanistycznych. Studiował historię sztuki, a następnie prowadził własne badania dotyczące sztuki Orientu podczas pobytów w Indiach, na Sri Lance, na indonezyjskiej Bali (polecamy temat „Bali” na Racjonalista.tv) i w Turcji. Autor najobszerniejszego kompendium wiedzy nt. klasycznej muzyki indyjskiej w języku polskim, opublikowanego na stronie Hanuman.pl i w dużej mierze dostępnego też na racjonalista.tv (wpisz „Indie” w wyszukiwarkę). Sam gra głównie muzykę średniowieczną z zastosowaniem polifonicznej techniki gry na dwóch fletach, tzw. tibiae multiplex. Przede wszystkim jednak pisze poezję filozoficzną, inspirowaną mechanizmami natury, oraz odkryciami nauki. Stawia sobie za cel połączenie nauki i sztuki. W 2022 roku wyszła jego książka „Nowy humanizm. W stronę nowego wspaniałego świata bez ideologii”.